Ми налаштовані на активну та взаємовигідну співпрацю з нашими іноземними партнерами – Вадим Ноздря

16.06.2021

Нова військова техніка, інноваційні розробки у сфері авіабудування, бронетанкової техніки, артилерійського озброєння, високочастотного озброєння радіолокації, зв’язку та спеціального приладобудування — цього року у Міжнародному виставковому центрі свою продукцію представляють 332 підприємства, 35 з яких — закордонні компанії із 13 країн. 

Організатором об’єднаної експозиції ДК «Укроборонпром» та стратегічним партнером виставки виступає Державна компанія «Укрспецекспорт», яка також представила декілька нових зразків озброєння.

На стенді Компанії учасники та гості виставки мають можливість ознайомитися з безпілотним авіаційним комплексом «Сокіл-300», протикорабельною крилатою ракетою комплексу 360МЦ «Нептун», бойовим танком БМ «Оплот» та іншими експонатами.

За словами Генерального директора ДК «Укрспецекспорт» Вадима Ноздрі, не менш важливою складовою заходу є ділова програма, яка надає широкі можливості для обміну передовим досвідом, проведення переговорів та досягнення певних угод. Сприяє цьому й чимала кількість іноземних гостей та делегацій, які завітали на наймасштабніший військово-технічний форум нашої країни.

У день відкриття виставки «Зброя та безпека — 2021» керівництво ДК «Укрспецекспорт» провело ряд зустрічей з представниками різних країн. Зокрема, відбулися перемовини з урядовою делегацією Об’єднаних Арабських Еміратів на чолі з Державним міністром продовольчої та водної безпеки ОАЕ, її Високоповажністю Маріам Аль Мухейрі, яка є керівником еміратської частини Координаційної ради Україна-Емірати. Сторони обговорили поточний стан співпраці та перспективи подальшої взаємодії у сфері виробництва та використання безпілотних систем, ракетобудування, танковій галузі та інших перспективних напрямків. «Всіма учасниками зустрічі було відзначено, що військово-технічна співпраця між Україною та ОАЕ набуває стратегічного рівня, адже наші оборонні промисловості співпрацюють разом над розробками новітніх зразків озброєння, реалізовуючи спільні проєкти», — повідомив Вадим Ноздря.

Також відбулася зустріч к керівниками еміратського оборонного холдингу EDGE Group, під час якої обговорювався хід виконання трьохсторонньої угоди між холдінгом EDGE Group, ДК «Укроборонпром» та ДК «Укрспецекспорт», підписаної у межах офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Об'єднаних Арабських Еміратів в лютому цього року. Холдінг EDGE Group, який є передовим військово-промисловим інноваційним холдингом ОАЕ, об’єднує понад 25 підприємств, 13000 фахівців, входить у Топ-25 світових військових корпорацій світу. 

Крім того, Генеральний директор Державної компанії «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря взяв участь у зустрічі керівництва Державного концерну «Укроборонпром» з представниками Комітету національної безпеки Республіки Казахстан, ключовою темою якої було налагодження співпраці в авіаційній галузі. Сторони обговорили перспективи майбутньої кооперації та визначили основні її напрямки. 

«Ми налаштовані на активну та взаємовигідну співпрацю з нашими  іноземними партнерами і можемо впевнено заявляти про те, що Україна має для цього усі можливості та значний потенціал. Що, власне, й демонструє виставка «Зброя та безпека – 2021», – наголосив Генеральний директор Державної компанії «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря.

На його переконання, міжнародні виставки озброєнь подібного рівня, в роботі яких беруть участь делегації та відвідувачі з багатьох країн світу, в тому числі потенційні покупці, що не мають власного виробництва зброї, дозволяють комплексно представити можливості підприємств оборонно-промислового комплексу України з розробки та виробництва зброї, модернізації військової техніки та надання послуг військового і спеціального призначення. «Такі заходи сприяють поглибленню військово-технічного співробітництва, просуванню вітчизняної продукції на світові ринки та укладанню нових перспективних контрактів із вже існуючими та новими зарубіжними партнерами», – підкреслив Вадим Ноздря.