Військово-технічне співробітництво між Україною та Пакистаном набирає обертів

12.04.2021

У Державному концерні «Укроборонпром» відбулась зустріч його керівництва з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні доктором Ноелєм Хохарою. Під час розмови сторони висловили переконання у великому потенціалі військово-технічного співробітництва України та Пакистану та обговорили можливі напрямки його розширення.

Окремим питанням обговорення під час зустрічі була підготовка візиту до України Начальника Генерального штабу-командувача сухопутними військами ІРП генерала Кама ра Джаведа Баджви. З огляду на традиційно провідну роль Начальника Генерального штабу-командувача сухопутними військами ІРП не лише у військовій ієрархії, а й у політичній системі Пакистану, візит генерала К.Д. Баджви набуває особливої ваги в контексті масштабних перспективних проектів українсько-пакистанського ВТС. Це перший візит до України пакистанського високопосадовця такого рангу за 25-річну історію військово-технічного співробітництва між Україною і Пакистаном.

Як повідомлялося раніше, Посол України в ІРП Маркіян Чучук передав генералу К.Д. Баджві від Прем’єр-міністра України запрошення відвідати з офіційним візитом Україну 27-30 квітня – у дні, на які заплановано проведення XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека» і Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт-XXI».

Коментуючи журналістам інформацію щодо запланованого візиту до Києва генерала К. Д. Баджви, заступник Генерального директора Державної компанії «Укрспецекспорт» Артур Максімов зауважив: «Військово-технічне співробітництво є одним з основних напрямків українсько-пакистанських двосторонніх відносин, в основі яких – традиційно високий рівень довіри та взаєморозуміння». За його словами, протягом 2020 року відбулося більше десяти візитів спеціалістів «Укрспецекспорту» та підприємств ДК «Укроборонпром» до Пакистану. У свою чергу, пакистанські військові фахівці здійснили близько 20 візитів до України.

Підтвердженням високого рівня ВТС між Україною та ІРП стала Міжнародна оборонна виставка IDEX-2021 (21-25 лютого, м. Абу-Дабі, ОАЕ). У рамках заходу відбулись важливі двосторонні зустрічі високого рівня військово-політичних діячів та представників ОПК обох країн. В результаті  досягнуто ряд економічно вигідних та фінансово значущих домовленостей, а також укладено контракт на загальну суму понад 85,5 млн доларів США щодо постачання запчастин для ремонту першої партії танків Т-80УД.

Наразі українською стороною виконується капітальний ремонт ІЛ-78 Військово-повітряних сил Пакистану, виграно тендер на ремонт ще одного аналогічного літака. ДК «Укрспецекспорт» бере участь у тендерах, що проводяться Головним управлінням закупівель Сухопутних військ Пакистану, у більшості з яких Україна має вагомі  переваги перед конкурентами. Загалом, тільки у бронетанковій галузі військово-технічного співробітництва наших країн нині опрацьовується 12 проектів на суму понад 150 млн доларів США.

«Таким чином, Україна та Пакистан поглиблюють співпрацю, не зважаючи на серію спецоперацій російських спецслужб, які проводяться у рамках гібридної війни РФ проти нашої країни та скеровані на підрив українсько-пакистанського ВТС», – відзначив Артур Максімов.

В «Укрспецекспорті» очікують вагомих результатів від візиту до України Командувача Сухопутними військами ЗС ІРП. Планується обговорення подальшого розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва (ВТС) за участю командного складу Збройних Сил України, керівництва ДК «Укроборонпром» і ДК «Укрспецекспорт», а також ознайомлення учасників пакистанської делегації з продукцією підприємств ОПК України.