Україна та Шрі-Ланка поглиблюватимуть співпрацю в оборонній галузі

13.12.2021

Україна та Республіка Шрі-Ланка мають намір активізувати та розширити співробітництво в оборонній галузі. Така домовленість досягнута в результаті зустрічі, яку керівники Державного концерну «Укроборонпром» та Державної компанії «Укрспецекспорт» провели з Послом Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка в Україні (з резиденцією в Анкарі) Мохамедом Різві Хассеном.

Під час зустрічі були представлені можливості та перспективи українського ВПК, а також обговорені кроки щодо подальшого розвитку військово-технічного співробітництва між нашими країнами.

Заступник Генерального директора ДК «Укрспецекспорт» Юрій Шрамко запевнив співрозмовника у готовності української сторони підтримувати високу динаміку розвитку партнерства в рамках реалізації двосторонніх проєктів в авіаційній галузі. Зокрема, йдеться про постачання, супровід експлуатації, ремонт та модернізацію авіаційної техніки.

«Шрі-Ланка протягом тривалого часу залишається надійним партнером України у питаннях військово-оборонного партнерства, і ми зацікавлені в подальшому розвитку двосторонніх відносин», – наголосив Юрій Шрамко.

З свого боку, ланкійський Посол запевнив учасників зустрічі у незмінності прагнень своєї держави зміцнювати відносини у військово-технічної сфері з Україною і готовності обговорювати нові великі двосторонні проєкти.

Як повідомлялось раніше, у квітні 2021 року Україну відвідала військова делегація Шрі-Ланки на чолі з командувачем Військово-повітряних сил цієї країни, маршалом авіації Сударшаною Патираною.  Вона провела зустрічі з керівництвом ДК «Укроборонпром» та ознайомилась з виробництвом і технологіями капремонту, модернізації та будівництва авіаційної техніки на підприємствах Концерну.

Між Україною та Демократичною Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка діє міжурядова Угода про військово-технічне співробітництво. Вона передбачає партнерство за такими напрямками, як:

- постачання озброєння та військової техніки;

- надання допомоги щодо збереження боєздатного стану, проведення ремонтних робіт та модернізації озброєння та військової техніки;

- постачання допоміжного обладнання та запасних частин до озброєння та військової техніки;

- постачання тренувального (навчального) обладнання;

- підготовка військового та цивільного персоналу Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка у військових навчальних закладах Збройних Сил України на контрактній основі тощо.