Збройні Cили України розпочали випробування самохідної артилерійської установки DANA-M2

29.04.2021

Генеральний директор Державної компанії «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря відвідав військовий полігон у Рівненській області, де розпочалося випробування 152-мм самохідної артилерійської установки DANA-M2 виробництва чеської компанії Excalibur Army.

«Колісна САУ DANA-M2 розглядається у якості можливої заміни причіпних радянських гаубиць Д-20, які були розроблені ще у середні минулого століття», – зазначив Генеральний директор Компанії. За його словами, на даному етапі  українські війська потребують нових сучасних видів озброєнь, які б могли ефективно забезпечити виконання завдань, в тому числі  – з відсічі збройної агресії проти України. «Саме тому «Укрспецекспорт» має зробити все можливе для зміцнення обороноздатності нашої армії» – додав Вадим Ноздря.

У порівнянні з аналогами, які наразі є на озброєнні ЗСУ, самохідна гаубиця DANA-М2 має більшу в півтора рази дальність стрільби звичайними та реактивними снарядами та підвищену швидкострільність (5 пострілів на хвилину). Вона обладнана автоматизованою системою заряджання, має кращі показники мобільності та можливість перевозити значно більший боєкомплект. 30-тонна DANA-М2 здатна розганятися до 90 км/год по дорогах та рухатись зі швидкістю у 25 км/год по бездоріжжю.

До того ж САУ DANA-М2 оснащена сучасною автоматизованою системою керування вогнем, що дозволяє легко інтегрувати її до комплексної розвідувально-ударної системи армії, та максимально наближена до вітчизняної системи логістичного забезпечення Збройних Сил України. Використання саме колісного шасі дозволяє перекидати гармату-гаубицю власним ходом по дорогах загального призначення, а не використовувати вантажівки чи трали.

Мета розпочатих випробувань – в умовах, максимально наближених до бойових, оцінити ходові та експлуатаційні характеристики, точність та дальністю вогню, ефективність системи управління гармати-гаубиці. Хід тестування САУ DANA-М2 оцінює компетентна комісія. До її складу входять фахівці артилерійських підрозділів, технічні спеціалісти, а також офіцери підрозділів з досвідом бойових дій, які в майбутньому планують експлуатувати це озброєння. Також в ній представлений науково-дослідницький відділ розвитку ракетного озброєння та військової техніки тактичного та оперативно-тактичного призначення Управління розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ Збройних Сил України.

В результаті випробувань Збройні Сили України матимуть можливість оцінити всі можливості САУ DANA-М2 та зробити свій вибір. У випадку позитивного рішення українське військо отримає сучасну, ефективну та грізну зброю.