В ДК «Укрспецекспорт» відбулась презентація швейцарського безпілотного вертольоту SDO-50V2

28.09.2021

В рамках ознайомлення українських споживачів з продукцією іноземних розробників фахівці ДК «Укрспецекспорт» організували презентацію багатоцільового безпілотного комплексу вертолітного типу SDO 50 V2 швейцарської компанії SwissDrones Operating AG.

Ця молода (створена у 2013 році) високотехнологічна компанія спеціалізується на розробці та виробництві безпілотних вертольотів та входить до швейцарського концерну, який займається дослідженнями в авіаційній галузі. Її безпілотники відомі в усьому світі і використовуються у 12 країнах для аеророзвідки, пошуково-рятувальних операцій, патрулювання кордонів, моніторингу магістральних нафто- та газопроводів, повітряних електромереж, радіаційного фону тощо.

Під час презентації, в якій взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Міністерства енергетики, Держприкордонслужби та інших відомств і служб, президент SwissDrones Ульрехт Амберг розповів про переваги апарату та його технічні характеристики.

За його словами, SDO 50 V2 має високий рівень корисного навантаження (45 кг), витривалості, ступеню безпеки, а також стабільні характеристики польоту. Вбудована система автопілоту дозволяє апарату автономно виконувати злет та посадку, а також здійснювати політ згідно із заданим маршрутом.

Особливості безпілотного вертольоту SDO 50 V2:

- двигун – високопродуктивна турбіна

- паливо – JET A1 (дизель)

- розміри – 2,32х0,7х0,92 м

- максимальна злітна маса – 87 кг

- максимальна тривалість польоту – до 3 годин

- максимальна висота польоту – 3500 м

- дальність польоту – понад 100 км

- максимальна швидкість – 72 км/ч

Апарат можна використовувати у нічний час та за поганих погодних умов. Його експлуатація можлива як в зоні видимості, так і за її межами.